- Przelewy24 { Kanały płatności dostępne w tym momencie: Portfel MasterPass, Karta płatnicza, Karta płatnicza, V.me, eBGŻ, Noble Pay, Open Pay, Płacę z IdeaBank, Płacę z IdeaBank, Nest Bank, P24now, Alior - Raty, Allianz Bank, Bank BGŻ, Bank Millennium, Bank Nordea, Bank Ochrony Środowiska, Bank Ochrony Środowiska, Bank PEKAO S.A., Banki Spółdzielcze, BNP Paribas, BNP Paribas, BNP Paribas, Santander - Przelew24, Credit Agricole, Deutsche Bank, DnB Nord, DnB Nord, E-SKOK, e-transfer Pocztowy24, eurobank, Nest Bank, GetIn Bank, GetIn Bank, Idea Bank, Kredyt Bank, mBank - mTransfer, mBank - mTransfer, mBank - mTransfer, mBank - Raty, ApplePay, MeritumBank Przelew, mPay, MultiTransfer, Płacę z Alior Bankiem, Płacę z CitiHandlowy, Płacę z IKO, Płacę z Inteligo, Płacę z iPKO (PKO BP), Płacę z iPKO (PKO BP), Płacę z Orange, Płacę z Plus Bank, Płacę z Plus Bank, Płać z ING, Płać z ING, Podkarpacki BS, Polbank, Przelew z BPH, Raiffeisen Polbank, BNP Paribas Płacę z żółty online, SkyCash, T-Mobile Usługi Bankowe, Toyota Bank, Trust Pay, Volkswagen Bank, Getin Bank, BLIK, Google Pay, Gotówka w PayTel, Użyj przedpłaty }
Koszt systemowy:- opłata za pierwszy i każdy następny bilet 0,00 zł
Opłaty wysyłkowe/dystrybucyjne:- Wydruk własny biletów
- opłata za pierwszy i każdy następny bilet 0,00 zł
Koszt operacyjny:
Czasowo wyłączone ze zwiedzania wybrane przestrzenie Ogrodu Botanicznego, a także wykonywane prace pielęgnacyjne i nasadzeniowe nie są podstawą do reklamacji ceny biletu.
PAN Ogród Botaniczny w Powsinie otwarty jest dla zwiedzających codziennie:
styczeń, listopad, grudzień
9.00 - 14.00 (ostatnie wejście o 13.00)
luty
9.00 - 15.00 (ostatnie wejście o 14.00)
marzec, październik
9.00 - 18.00 (ostatnie wejście o 17.00)
kwiecień, wrzesień
9.00 - 19.00 (ostatnie wejście o 18.00)
maj, czerwiec, lipiec, sierpień
9.00 - 20.00 (ostatnie wejście o 19.00)
Nazwa sprzedawcyTicketing System Sp. z o.o. we współpracy z PAN Ogród Botaniczny - CZRB w PowsinieAdres :ul. Bernardyńska 141-902 Bytom
Osobom niepełnosprawnym przysługuje bilet ulgowy po okazaniu dokumentu poświadczającego niepełnosprawność (bez względu na stopień). Opiekun osoby niepełnosprawnej winien zakupić bilet w wys. 1 zł.
Czasowo wyłączone ze zwiedzania wybrane przestrzenie Ogrodu Botanicznego, a także wykonywane prace pielęgnacyjne i nasadzeniowe nie są podstawą do reklamacji ceny biletu.
Szczegółowe informacje na temat zwiedzania Ogrodu znajdują się tutaj
Odwiedzając PAN Ogród Botaniczny prosimy o przestrzeganie zasad zawartych w Regulaminie Zwiedzania Ogrodu Regulamin zwiedzania Ogrodu > Ogród Botaniczny w Powsinie (ogrod-powsin.pl)
W weekendy i święta przedstawicielem dyrektora PAN Ogrodu Botanicznego jest koordynator ds. obsługi zwiedzających: 669 253 565.
Bilet ulgowy przysługuje:
- dziecku od 5 roku życia;
- uczniowi, studentowi (do ukończenia 26 r.ż.), po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki;
- osobom po ukończeniu 65 r.ż. po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki;
- osobie niepełnosprawnej po okazaniu dokumentu poświadczającego niepełnosprawność (bez względu na stopień);
Wstęp wolny przysługuje:
- dzieciom do ukończenia 5 lat;
- dzieciom do 12 roku życiu w Dzień Dziecka po okazaniu legitymacji szkolnej;
- nauczycielom i przewodnikom opiekującym się grupą - 1 osoba na 10 osób;
- seniorom po ukończeniu 75 lat;
- emerytom i rencistom w każdą pierwszą środę miesiąca po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki.
Bilety zamówione przez Internet są ważne 31 dni od daty zakupu.
PAN Ogród Botaniczny - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie to jedno z najbardziej znanych zielonych miejsc na mapie Warszawy. Rozpościera się na 40 hektarach na południowym skrawku Ursynowa, granicząc z Wilanowem i Konstancinem-Jeziorną.
To ulubione miejsce na weekendowe wypady dla całych rodzin, ale nie tylko, bowiem ogród czynny jest również w dni powszednie przez cały rok.
Nawet jeśli pogoda nie jest sprzyjająca do spacerowania, to czas można spędzić wśród egzotycznych roślin w ogrodowej oranżerii. To miejsce szczególnie zapraszające w zimowe mroźne dni i wtedy choć na chwilę można przywołać wspomnienie wakacji. Na 2000 m kw. zgromadzono ok. 1500 gatunków i odmian roślin występujących w strefie klimatu ciepłego: tropikalnego i subtropikalnego oraz pustyń i rejonu śródziemnomorskiego.
Odwiedzających, szczególnie wiosną, przyciągają kolekcje magnolii, azalii i różaneczników, z których najstarsze okazy rosnące w arboretum liczą sobie po kilkadziesiąt lat. Spektakularne kwitnienie tych kilkumetrowych olbrzymów w kwietniu i maju robi ogromne wrażenie.
Ogród w Powsinie to również największa kolekcja róż w Polsce i jedna z największych w Europie zarówno pod względem liczby odmian, jak i krzewów. Co roku w czerwcu odbywa się festiwal róż - Rosalia.
Warto odwiedzać Ogród Botaniczny PAN nie tylko dla samego relaksu i podziwiania piękna natury, ale także aby korzystać z szeregu atrakcji i wydarzeń o charakterze zarówno naukowym, edukacyjnym, jak i kulturalnym. Organizowane są w nim wykłady naukowe i konferencje, spacery tematyczne z przewodnikiem i warsztaty ogrodnicze, plenerowe wystawy fotografii i malarstwa w zabytkowym dworku Wojciecha Fangora. W maju i czerwcu co roku od ponad ćwierćwiecza Ogród rozbrzmiewa dźwiękami fortepianu podczas festiwalu „Floralia Muzyczne - Muzyka w Kwiatach”, w którym biorą udział artyści z całego świata.
Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie.