Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego (szklarnie) otwarty jest dla zwiedzających :
listopad - marzec
Od 2 listopada szklarnie są czynne w weekendy i dni świąteczne w godzinach 10.00 – 15.00
Bilety zakupione przez kupbilet.pl uprawniają do jednokrotnych odwiedzin szklarni w terminie ważności biletu.
W sezonie zimowym
PARK jest dostępny tylko w godzinach dostępności
wystawy Magiczny Botaniczny.
Bilety dostępne na stronie lumagica.pl
W sezonie zimowym SZKLARNIE są dostępne w weekendy i dni świąteczne w godz. 10:00 - 15:00
KASA jest czynna do godziny: 14:00
Osobom niepełnosprawnym przysługuje bilet ulgowy po okazaniu dokumentu poświadczającego niepełnosprawność (bez względu na stopień). Opiekun osoby niepełnosprawnej ma wstęp wolny.
Szczegółowe informacje na temat zwiedzania Ogrodu znajdują się tutaj
Odwiedzając Ogród Botaniczny prosimy o przestrzeganie zasad zawartych w Regulaminie Porządkowy Ogrodu Botanicznego UW Regulamin zwiedzania Ogrodu > Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego (www.ogrod.uw.edu.pl)
Bilet ulgowy przysługuje:
Wstęp wolny przysługuje:
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego istnieje od 1818 roku. Jest jednym z najstarszych i jednocześnie najmniejszych ogrodów botanicznych w Polsce. Położony w reprezentacyjnym miejscu stolicy, na Trakcie Królewskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Łazienek Królewskich, Belwederu i Zamku Ujazdowskiego, jest szczególnym miejscem gromadzącym wspaniałe zbiory rodzimej i obcej flory (ponad 5 000 gatunków).
Kolekcje roślinne Ogrodu są podzielone na działy tematyczne, jak dział roślin ozdobnych, systematyki roślin czy flory niżowej Polski. Wyjątkowy nastrój tworzą majestatyczne pomnikowe drzewa. Niektóre, jak miłorząb chiński, szupin (perełkowiec) chiński czy jesion wyniosły mają ponad 200 lat. Kolekcje roślin tropikalnych są zgromadzone w szklarniach o zróżnicowanych warunkach klimatycznych.
Misję Ogrodu Botanicznego UW można streścić w jednym zdaniu: Odkrywamy, chronimy i uczymy o świecie roślin dla lepszej przyszłości ludzi.
Jesteśmy instytucją naukową, od początku istnienia związaną z Uniwersytetem Warszawskim. Prowadzimy m.in. badania nad biologią i ewolucją zapylania roślin, relacjami roślin ze zwierzętami zapylającymi, gatunkami roślin rosnącymi w miejscach silnie przekształconych przez człowieka oraz badania nad grzybami dotyczące m.in. zależności między grzybami i owadami.
Podstawowym zadaniem Ogrodu jest ochrona różnorodności biologicznej. Szczególnie cenne są rosnące w ogrodzie i szklarniach gatunki zagrożone i ginące. Wspieramy działania związane z wdrażaniem zadań Konwencji Waszyngtońskiej (CITES), której celem jest ochrona zagrożonych gatunków roślin i zwierząt będących przedmiotem międzynarodowego handlu.
Jesteśmy także ważną instytucją edukacyjną. Popularyzujemy wiedzę nie tylko o florze Polski i świata, ale także o lokalnych i globalnych zagrożeniach klimatycznych i żywnościowych. Opowiadamy o potrzebie zbliżenia do przyrody, życia w zgodzie z nią oraz inspirujemy do jej poznawania i ochrony.
Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 4.