Ważne informacje
 { Kanały płatności dostępne w tym momencie: Portfel MasterPass, Karta płatnicza, Karta płatnicza, V.me, eBGŻ, Noble Pay, Open Pay, Płacę z IdeaBank, Płacę z IdeaBank, Nest Bank, P24now, Alior - Raty, Allianz Bank, Bank BGŻ, Bank Millennium, Bank Nordea, Bank Ochrony Środowiska, Bank Ochrony Środowiska, Bank PEKAO S.A., Banki Spółdzielcze, BNP Paribas, BNP Paribas, BNP Paribas, Santander - Przelew24, Credit Agricole, Deutsche Bank, DnB Nord, DnB Nord, E-SKOK, e-transfer Pocztowy24, eurobank, Nest Bank, GetIn Bank, GetIn Bank, Idea Bank, Kredyt Bank, mBank - mTransfer, mBank - mTransfer, mBank - mTransfer, mBank - Raty, ApplePay, MeritumBank Przelew, mPay, MultiTransfer, Płacę z Alior Bankiem, Płacę z CitiHandlowy, Płacę z IKO, Płacę z Inteligo, Płacę z iPKO (PKO BP), Płacę z iPKO (PKO BP), Płacę z Orange, Płacę z Plus Bank, Płacę z Plus Bank, Płać z ING, Płać z ING, Podkarpacki BS, Polbank, Przelew z BPH, Raiffeisen Polbank, BNP Paribas Płacę z żółty online, SkyCash, T-Mobile Usługi Bankowe, Toyota Bank, Trust Pay, Volkswagen Bank, Getin Bank, BLIK, Google Pay, Gotówka w PayTel, Użyj przedpłaty }

  • opłata za pierwszy i każdy następny bilet 2,00 zł
- Wydruk własny biletów
  • opłata za pierwszy i każdy następny bilet 0,00 zł
  • do ceny biletu zostanie doliczona opłata serwisowa nieprzekraczająca 5% wartości zamówienia. Szczegółowa wartość będzie podana w ostatnim kroku procesu zakupowego PRZED dokonaniem płatności.

Muzeum czynne:

wtorek-piatek godz. 10.00-17.00 (ostatnie wejście godz. 16.00)

sobota-niedziela godz. 12.00-19.00 (ostatnie wejście godz. 18.00)

poniedziałki - Muzeum nieczynne.


Czwartek jest dniem indywidualnego wstępu na podstawie bezpłatnych biletów wydawanych na określoną godzinę (liczba biletów jest limitowana).


W ostatni piątek każdego miesiąca w godz. 15.00-17.00 ekspozycja główna Muzeum zostanie wyciszona.




Ticketing System Sp. z o.o. we współpracy z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, 02-972 Warszawaul. Bernardyńska 141-902 Bytom

Zgodnie z Ustawą o muzeach osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym przysługuje bilet ulgowy.


Szczegółowe informacje na temat zwiedzania Muzeum znajdują się tutaj

Odwiedzając Muzeum prosimy o przestrzeganie zasad zawartych w Regulaminie do pobrania TUTAJ



Bilet ulgowy zgodnie z Ustawą o muzeach przysługuje:

  • uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, studentom oraz osobom odbywającym studia doktoranckie, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, rencistom socjalnym, a także osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • nauczycielom przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, nauczycielom placówek oświatowo-wychowawczych oraz wychowawcom placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich i ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych, działającym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom fizycznym odznaczonym odznaką "Za opiekę nad zabytkami", odznaką honorową "Zasłużony działacz kultury", odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" lub wyróżnionym tytułem honorowym "Zasłużony dla Kultury Narodowej";
  • kombatantom.


Zwolnienie z opłaty za wstęp przysługuje:

  • osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis";
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305);
  • dzieciom do lat 6 (nie dotyczy oferty edukacyjnej);
  • weteranom i weteranom poszkodowanym.

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

VAN GOGH. HISTORIE JEDNEGO OBRAZU


"Van Gogh. Historie jednego obrazu" to wystawa jedynego w polskich zbiorach obrazu Vincenta van Gogha - holenderskiego mistrza postimpresjonizmu; jednego z najwybitniejszych artystów XIX stulecia. Dzieła artysty można podziwiać aktualnie w muzeach na całym świecie, a od 26 kwietnia także w Polsce, w naszym Muzeum.


Obraz Wiejskie chaty pośród drzew jest jednym z pierwszych obrazów stworzonych przez van Gogha. Powstał w okolicach Hagi we wrześniu 1883 roku, zatem pochodzi z okresu holenderskiego słynnego malarza. Losy obrazu rozeszły się na zawsze z losami artysty po tym, gdy wyjechał on do Francji. Na wystawie zostanie więc ukazana droga Wiejskich chat pośród drzew z Holandii do sal muzealnych w Warszawie.

Z zapomnianej pracowni

Wystawa pokaże również pełną perypetii historię obrazu, która została odtworzona przez Stefanię Ambroziak z Mt 5,14. Praca odnaleziona 13 lat po śmierci van Gogha, zanim trafiła do warszawskiego Muzeum przeszła długą drogę: przechowywana latami na strychu, zakupiona przez handlarza starociami, a następnie krawca, niemal przypadkowo uniknęła zniszczenia. Płótno do dzisiaj nosi ślady tych zaskakujących przygód.

Badania w LANBOZ

Ekspozycja w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego odbywa się po interdyscyplinarnych badaniach w Laboratorium Analiz i Nieniszczących Badań Obiektów Zabytkowych (LANBOZ) i procesie konserwacji obrazu przeprowadzonej przez Pracownię Konserwacji Malarstwa przy Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Wystawę podzielono na dwie części: w pierwszej zwiedzający będą mogli zobaczyć wczesne dzieło van Gogha, w drugiej natomiast poznać związane z nim wątki historyczno-edukacyjne. Będą to m.in. kulisy badań i konserwacji obrazu oraz tajniki pracy Vincenta van Gogha – sposób mieszania farb oraz podejście do kwestii koloru. We wczesnym okresie swojej twórczości artysta skupiony był na ciemnych, zgaszonych barwach, sympatyzował bowiem wówczas z tzw. szkołą haską.

Wystawa odkryje przed zwiedzającymi również budowę obrazu i pokaże zachowane do dziś jego cechy charakterystyczne świadczące o pochodzeniu dzieła. Ważny element będzie stanowić także opowieść o holenderskiej pracowni van Gogha. Losy obrazu rozeszły się na zawsze z losami artysty po tym, gdy wyjechał on do Francji. Na wystawie zostanie więc ukazana droga Wiejskich chat pośród drzew z Holandii do sal muzealnych w Warszawie.

Van Gogh. Historie jednego obrazu, prezentacja obrazu z Kolekcji im. Jana Pawła II, Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, 26 kwietnia – 8 grudnia 2024  r.


Tradycja w nowoczesnym wydaniu. Zapraszamy do najbardziej charakterystycznego budynku na warszawskim Wilanowie - Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie pod kopułą znajduje się jedyne w swoim rodzaju muzeum. To nowa instytucja kultury na mapie Warszawy i wiele osób jest zaskoczonych rozmachem ekspozycji stałej. Przyjdź i przekonaj się sam.

Muzeum to czternaście stref dźwiękowo-wizualnych, w których znajdują się wielkoformatowe projekcje, sztuka oraz eksponaty. Zwiedzającym towarzyszy muzyka skomponowana specjalnie na ekspozycję przez Michała Lorenca.

Opowiadamy sto lat historii Polski przez pryzmat życia i nauczania naszych bohaterów - od 1901 roku do 2005. Ramy wyznaczają: rok narodzin Stefana Wyszyńskiego oraz śmierci Jana Pawła II. Każda ze stref tematycznych to unikalna przestrzeń scenograficzna, która pomoże Ci się wejść w atmosferę opowiadanych lat.

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, zainteresują Cię obrazy Aldony Mickiewicz, które ilustrują moment wyboru Karola Wojtyły na papieża, mural wykonany przez Piotra Młodożeńca w strefie upamiętniającej Sobór Watykański II, prace Tadeusza Boruty i Mariana Czapli oraz absolutnie wyjątkowy cykl malarski - Malowanie dziesięciorga przykazań awangardowego artysty Stefana Gierowskiego.

Jeśli skupiasz się na eksponatach, czekają na Ciebie unikatowe przedmioty, a wśród nich: wyposażenie przedwojennego atelier fotograficznego, wykonana z kamieni szlachetnych biżuteryjna sukienka zakładana na jasnogórski obraz, pochodząca z dwudziestolecia międzywojennego monstrancja, osobiste przedmioty należące do naszych bohaterów, wspaniały baldachim wykonany z kurdybanu, z którego w katedrze warszawskiej korzystał prymas, oraz ołtarz polowy z czasów drugiej wojny światowej.

Jeśli szukasz wiedzy, znajdziesz mnóstwo słów naszych bohaterów w formie pisanej i dźwiękowej, archiwalnych fotografii, dokumentów oraz informacji.

A jeśli po prostu chcesz ciekawie spędzić czas, to jest właśnie to miejsce, które pozwoli Ci połączyć rozrywkę z przeżyciem czegoś wartościowego.

Czekamy!


Ekspozycja główna Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajduje się w pierścieniu okalającym kopułę Świątyni Opatrzności Bożej na wysokości 26 metrów. Zajmuje około 2000 metrów kwadratowych powierzchni.

Wystawa opowiada historię dwóch patronów Muzeum - Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego - na tle stulecia, w którym żyli. Jej ramy chronologiczne obejmują okres od 1901 roku (rok urodzin Stefana Wyszyńskiego) do 2005 roku (śmierć Jana Pawła II).

Ekspozycja ukazuje wpływ obu bohaterów Muzeum na losy Kościoła i Polski, ich wkład w zachowanie wiary i tożsamości narodowej, kulturowej Polaków oraz obalenie komunizmu.


0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11



  • CZAS

    "Pośród niesnasek Pan Bóg uderza
    W ogromny dzwon,
    Dla słowiańskiego oto papieża
    Otworzył tron.

    Ten przed mieczami tak nie uciecze
    Jako ten Włoch,
    On śmiało, jak Bóg, pójdzie na miecze;
    Świat mu to proch!

    Twarz jego, słowem rozpromieniona,
    Lampa dla sług,
    Za nim rosnące pójdą plemiona
    W światło, gdzie Bóg.
    Na jego pacierz i rozkazanie
    Nie tylko lud
    Jeśli rozkaże, to słońce stanie,
    Bo moc to cud!

    Juliusz Słowacki "Słowiański Papież"
    Wiersz powstał w 1848 roku

  • PODRÓŻ

    "Razem z wami pragnę wyśpiewać pieśń dziękczynienia dla Opatrzności, która pozwala mi dziś jako pielgrzymowi stanąć na tym miejscu."

    - Jan Paweł II

    Pierwsza pielgrzymka - początek wspólnoty. Przenosimy się w miejscu i czasie. Jest 2 czerwca 1979 r., pl. Zwycięstwa w Warszawie. Jan Paweł II podczas homilii nawiązuje do polskiej historii, dziedzictwa i przyzywa Ducha Świętego. Efekt? Powstanie Solidarności i upadek komunizmu.

  • DOM

    Przestrzeń złożona z trzech mniejszych stref, w której toczy się opowieść o rodzinnych domach naszych bohaterów, ale też o naszym wspólnym domu - ojczyźnie. Zuzela, w której w 1901 r. rodzi się Stefan Wyszyński, jest pod zaborem rosyjskim. Narodziny Karola Wojtyły w 1920 r. zbiegają się z odrodzeniem Polski, ale też nowym zagrożeniem - bolszewizmem. Dla obu bohaterów traumatycznym doświadczeniem jest wojna światowa.

  • KRAKÓW

    "Odkrywając słowo poprzez studia literackie czy językowe, nie mogłem nie przybliżyć się do tajemnicy Słowa."

    - Jan Paweł II

    W 1938 r. Karol Wojtyła wraz z ojcem przeprowadza się do Krakowa. Studiuje polonistykę, tworzy poezję i gra w teatrze. Ten wyjątkowy czas w jego życiu przypominają umieszczone w strefie eksponaty z zakładu fotograficznego Pawła Bielca: zabytkowy aparat i archiwalne fotografie - także młodego Karola z kolegami z teatru.

  • BĘDZIESZ MIŁOWAŁ

    "Nie zmuszą mnie, bym ich nienawidził."

    - Stefan Wyszyński

    Ksiądz Stefan Wyszyński jako kapelan powstania warszawskiego w Laskach, prześladowanie Kościoła w okresie stalinowskim i uwięzienie - ta strefa skupia bogactwo tematów. Z nich na pierwszy plan wybija się internowanie Prymasa w latach 1953-1956 i jego szlachetna postawa wobec prześladowców.

  • DIALOG?

    "Czy rzeczywiście myśl partii jest myślą Narodu?"

    - Stefan Wyszyński

    Konfrontacja komunistycznej nowomowy Władysława Gomułki z chrześcijańskim przesłaniem prymasa Wyszyńskiego. Przestrzeń tworzą dwie filmowe projekcje pokazujące tę samą rzeczywistość z innej perspektywy: dla Kościoła jest to Milenium Chrztu Polski, dla władzy komunistycznej - Tysiąclecia Państwa Polskiego.

  • MAMO!

    "Jest to Matka troskliwa, tak jak w Kanie Galilejskiej.
    Jest to Matka wymagająca - tak jak każda dobra matka jest wymagająca.
    Jest to jednak równocześnie Matka wspomagająca: w tym się wyraża potęga Jej macierzyńskiego Serca."

    - Jan Paweł II

    "Tutaj zawsze byliśmy wolni."

    - Stefan Wyszyński

    Jasna Góra jako miejsce wyjątkowe w historii Polaków. Przypominamy dzieje pielgrzymowania i wielkich wydarzeń narodowych związanych z klasztorem oo. paulinów. Pokazujemy także osobistą relację naszych bohaterów z Czarną Madonną.

  • ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

    Szarzyzna i beznadzieja komunistycznej rzeczywistości zderzona z feerią barw Watykanu z okresu Soboru Watykańskiego II (1962-1965). W sąsiadujących przestrzeniach na zasadzie kontrastu pokazujemy kard. Stefana Wyszyńskiego i abp.

    Karola Wojtyłę jako pasterzy mierzących się z problemami w Polsce (protesty, starania o swobodę wyznawania wiary, tworzenie Kościoła jako przestrzeni wolności) i uczestników jednego z najważniejszych wydarzeń dla Kościoła XX w.

  • POKÓJ ŁEZ

    "Dzisiaj po raz pierwszy staje przed wami Jan Paweł II."

    - Jan Paweł II

    Wybór krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża. Realistyczne obrazy Aldony Mickiewicz oddają przemianę nowego ojca Kościoła, który przy Kaplicy Sykstyńskiej, w przestrzeni zwanej Pokojem Łez (Stanza delle Lacrime) ma chwile na refleksję i modlitwę.

    Tam też przebiera się w białe szaty.

  • PONTIFEX - BUDOWNICZY MOSTÓW

    "Człowiek jest drogą Kościoła."

    - Jan Paweł II

    Ten, który wyruszył w świat. Bogactwo pontyfikatu Jana Pawła II znajduje symboliczny wyraz w efektownym zamyśle scenograficznym. Imponujących rozmiarów łódź jest nawiązaniem do Łodzi Piotrowej. Jej przełamanie pośrodku nawiązuje do dwóch tragicznych wydarzeń z 1981 r. - śmierci prymasa Stefana Wyszyńskiego i zamachu na Jana Pawła. Tutaj też znajduje się osobna przestrzeń poświęcona objawieniom Matki Bożej w Fatimie.

  • MIASTU I ŚWIATU

    "Wypłyń na głębię. Jest przy tobie Chrystus."

    - Jan Paweł II

    Testament Jana Pawła II. Kolejna duża projekcja w przestrzeni muzealnej jest wspomnieniem ostatnich dnia Jana Pawła II oraz jego pogrzebu. Mocny akcent to przesłanie papieża skierowane do młodzieży na nowe tysiąclecie. Znajduje się tu jeden z najciekawszych eksponatów - kopia kapy, w której Jan Paweł II otwierał Drzwi Święte z okazji rozpoczęcia jubileuszu trzeciego tysiąclecia, wykonana przez szyjące dla papieży włoskie atelier.

  • DEKALOG

    "Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka."

    - Jan Paweł II

    Dziesięć przykazań w malarskiej wizji Stefana Gierowskiego. W strefie prezentujemy obrazy najwybitniejszego przedstawiciela współczesnej awangardy.


  • Rekreacja
    Bilet do zmiany konta zwykłego w Konto VIP
    Ważność - 1 rok
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    ZOO Wrocław Bilet specjalny - VOUCHER
    otwarte codziennie od 9:00
    Wrocław
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    ZOO Bydgoszcz-Myślęcinek
    otwarte codziennie od 9:00
    Bydgoszcz
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    Tężnia solankowa Konstancin-Jeziorna
    otwarte codziennie od 10:00
    Konstancin-Jeziorna
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
    otwarte codziennie od godz. 10:00
    Warszawa
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie
    otwarte wt-pt 10:00-17:00, weekend 12:00-19:00 (w poniedziałki nieczynne)
    Warszawa
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    Minieuroland Park Miniatur w Kłodzku
    otwarte codziennie od 9:00
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    Ogród Zoologiczny Zoo Charlotta
    otwarte codziennie od 10:00
    Słupsk
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie
    otwarte codziennie od 14 kwietnia do końca października od godz 9:00
    Lublin
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    (B)Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie
    otwarte wt-pt 10:00-17:00, weekend 12:00-19:00 (w poniedziałki nieczynne)
    Warszawa
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    ZOO Wrocław - BILETY
    otwarte codziennie od 9:00
    Wrocław
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    ZOO Płock
    otwarte codziennie od 9:00
    Płock
    SPRAWDŹ
  • Rekreacja
    Bricks & Figs
    2024-10-05
    SPRAWDŹ

Administratorem danych osobowych zawartych w serwisie jest TICKETING SYSTEM Sp. z o.o.
z siedzibą w Bytomiu przy ul. Bernardyńskiej 1, KRS 0000402436, NIP 6263006457, REGON 242784072.

COPYRIGHT 2011-2020. Znaki towarowe TickEventum, KupBilet.pl i EprintON są zarządzane przez FINCERTO Sp. z o.o. Kapitał zakładowy: 50.000,00 zł;
KRS nr 0000159398 (Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach);
  • Logotyp Mihiderka
  • Logotyp TickEventum
  • Logotyp Printimus
  • nosmog.rent
  • pro-ev.pl
  • Logotyp Printimus Pinball
  • Logotyp Facebook
  • Logotyp Przelewy24